Akvaryumlarda Genel Kontrol ve Bakımlar

Uyarı!

Sizden sahiplendirme adı altında kargo ücreti dahil her ne sebeple olursa olsun ücret isteyen kişilere güvenmeyiniz! Oku...
Akvaryumlarda Genel Kontrol ve Bakımlar

Günlük Bakımlar

Her gün aydınlatmaları açıp kapama ve yem vermenin dışında su sucaklığını da kontrol etmeniz gerekir. Soğuk su balıkları ısıtıcı istemezler ancak yine de suyun belirli sıcaklık aralığında olduğunu kontrol etmek gerekir. Çok da pahalı olmayan likit kristal derecelerden bir tane alıp akvaryumun dış yüzeyine yapıştırarak bu denetimi yapabilirsiniz. Japon balıkları en iyi 10 ile 28 C derecede gelişirler.

Haftalık Bakımlar

Her hafta veya iki haftada bir tüm akvaryum suyunu boşaltıp yeni su doldurmanız gerekir. Doldurulacak suyun bekletilmiş su olması gereklidir. Bu temizlik, filtrenin temizleyemeyeceği su kimyasının bozulmalarına karşı da bir önlemdir. Her hafta yapılan bu düzenlemede ayrıca suyun kimyasal özelliğini düzenleyen katkıların da eklenmesini öneririrz. Haftalık bakımlarda ayrıca ön yüzeyde oluşan yosunlar da temizlenmelidir.

Aylık Bakımlar

Ayda bir filtreleri temizleyin ve filtrenin kömürünü veya süzgeç padini değiştirin. Yine eğer akvaryumunuzda bitki de yetiştiriyorsanız, bu periyotta bitkileri de budayabilirsiniz.

Ayrıca özellikle japon balıkları aşırı beslendiğinden su kalitesi hızlıca bozulacaktır. Bu nedenle filtreleme durumuna akvaryum büyüklüğüne ve balık sayısına göre suyun mutlaka temiz tutulması gerekecektir.

 

 

 

Yeni mesaj ekle

Öndemli Duyuru : Sitemizde hayvan satışı yapılmamaktadır. Sitemiz Türkiye'nin en büyük hayvan ilanları sitesidir. Hayvanilanlari.com kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Hayvanilanlari.com bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
Satılık pomeranian Satılık pomeranian boo Satılık pomeranian yavrusu Satılık Köpek Satılık Kedi köpek sahiplendirme pug sahiplendirme