Balık Akvaryumları

Uyarı!

Sizden sahiplendirme adı altında kargo ücreti dahil her ne sebeple olursa olsun ücret isteyen kişilere güvenmeyiniz! Oku...
Balık Akvaryumları

Akvaryum: Bir kavanoz içindeki japon balığı resimleri çok yaygın olarak bilinir. Bu resim bir balığın nasıl bir ortamda BULUNMAMASI gerektiğini en iyi şekilde göstermektedir. Başlangıç seviyesi olarak 75 litrelik bir akvaryum uygundur. 38 litrelik bir akvaryumun yeterli olacağını düşünenlerde olacaktır, ancak büyük akvaryumun bakımı ve temizlemesi çok daha kolay olacak, sağlıklı ve temiz bir su ortamı oluşturacak ve balığınız bu duruma çok memnun kalacaktır. Akvaryum satıcıları size, hangi balık ile diğer balık türünün birlikte kalabileceği ve nasıl gelişebileceği konularında yardımcı olabilecektir.

Akvaryum Konumu: Akvaryumunuzu, sağlam bir masa, ayak veya köşeye ve su ekleme / boşaltmaya uygun bir konuma yerleştiriniz. Akvaryumu direkt güneş ışığına maruz kalacak şekilde bir yerde bırakmayınız, zira bu durum hem su sıcaklığının kontrolünü zorlaştıracak hem de suda aşırı miktarda yosunlanma olacaktır. Akvaryumun konumu ayrıca çok miktarda su ve çakılın ağırlığı nedeniyle taşıma sorunu olacağından bir seferde doğru karar vermek gereken bir konudur. Ayrıca unutulmamalıdır ki balıklar hızlı ısınan ve soğuyan sulara maruz bırakılmaması gerektiğinden; direkt gün ışığı, ısıtıcı veya soğutucu yakınlarında bulundurulmamalıdır.

Dekor: Balıklar, bulundukları ortamın ne kadar güzel ve renkli olduğuyla ilgilenmeyebilirler ancak, kaçıp saklanacak yerleri ararlar. Kırılmış bir vazoyu ters çevirip akvaryuma yerleştirebilir, taşlardan mağara veya sığınaklar yapabilirsiniz veya hazır olarak pet shoplarda bu türde dekorlar bulabilirsiniz. Ayrıca plastik bitki dekorları balıkların saklanabilmeleri için güzel birer ortam sağlayacaktır. 

Yeni mesaj ekle

Öndemli Duyuru : Sitemizde hayvan satışı yapılmamaktadır. Sitemiz Türkiye'nin en büyük hayvan ilanları sitesidir. Hayvanilanlari.com kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Hayvanilanlari.com bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
Satılık pomeranian Satılık pomeranian boo Satılık pomeranian yavrusu Satılık Köpek Satılık Kedi köpek sahiplendirme pug sahiplendirme