Balık Besleme

Uyarı!

Sizden sahiplendirme adı altında kargo ücreti dahil her ne sebeple olursa olsun ücret isteyen kişilere güvenmeyiniz! Oku...
Balık Besleme

Birçok mağaza ve pet-shop larda çok iyi balık yemleri bulabilirsiniz. Kuru karışık yemden, canlı karides yemlerine ve kurtçuk çeşitlerine kadar farklı tipte yemler kullanılmaktadır. 

Balık beslemede en önemli ve birinci kural balığı ne zaman yemlemeliyiz: Asla aşırı beslemeyiniz! Aşırı yem akvaryum tabanına yayılacak ve bozularak su kalitesini de bozacaktır. En iyi besleme günde birkaç kez balık yediğince ve yeterince yapılanıdır. Bu sayede balık tüm yemleri yere düşmeden yiyecek ve bu durumda hem su temiz kalacak hem de yem israfı olmayacaktır.

Bu arada hızlıca ve bedavaya yapabileceğiniz bir yem tarifi: Akvaryumunuzun ön yüzeyinde oluşan yosunları temizleyiniz ki balıklarınız net olarak görülebilsin, ancak köşelerde ve arka kısımlardaki yosunları temizlemeyin. Buralarda büyüyen yosunları balıklarınız ara ara didikleyerek keyifle yiyecektir.

Yeni mesaj ekle

Öndemli Duyuru : Sitemizde hayvan satışı yapılmamaktadır. Sitemiz Türkiye'nin en büyük hayvan ilanları sitesidir. Hayvanilanlari.com kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Hayvanilanlari.com bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
Satılık pomeranian Satılık pomeranian boo Satılık pomeranian yavrusu Satılık Köpek Satılık Kedi köpek sahiplendirme pug sahiplendirme