Güvercinler Hakkında Genel Bilgi

Uyarı!

Sizden sahiplendirme adı altında kargo ücreti dahil her ne sebeple olursa olsun ücret isteyen kişilere güvenmeyiniz! Oku...
Güvercinler Hakkında Genel Bilgi

Güvercinin öncelikle ne büyüklükte bir kuş olduğunu anlayabilmek için kıyaslamak gerekirse; çok farklı türleri olan güvercin bir serçe büyüklüğü ile irice bir tavuk büyüklüğü arasında değişmektedir. 

Güvercinin renk durumu ise; çok parlak renklere sahip olmasalarda birçok tür güvercin vardır ve çoğu oldukça alımlıdır. Çok farklı renklere sahip güvercinler, beyazdan gri mavisine ve ara tonlara sahip olabilir. Genel olarak oldukça alımlı canlılardır. 

Vücut yapıları olarak bu farklı türleri iki ana görünüme ayırabiliriz: Ince ve uzun vücut yapısına sahip olanlar ile kısa ve toparlak yapıya sahip olanlar. İri yapılı olan güvercinler özellikle büyük göğüslüdür. Ayrıca bunlar daha fazla kaslıdır. Tüm güvercinler diğer kuşlara göre daha küçük kafalara ve kısa ve tüylü bacaklara sahiptirler.  Gagaları genelde küçük, kısa ve incedir, ayrıca görüntü olarak aşağı doğru kıvrımlıdır. Burun delikleri oldukça geniştir. 

Güvercinlere yaşam süresi açısından bakıldığında, diğer kuş türlerine göre oldukça uzun yaşamaktadır. Ortalama bir güvercin 10 ila 12 yıl arasında yaşamaktadır. Daha uzun yaşayan türleri de bulunan güvercinlerden kaplumbağa güvercininin 34 yıl yaşadığı gözlenmiştir.

Bir çok cins güvercin bulunmaktadır. Çok çeşitli türde güvercin ev ortamında yetiştirilmek üzere piyasada kolayca bulunmaktadır. Yüclerce çeşidi olan güvercinlerden yaygın olan türler şu şekildedir.

Adana
Ag
Alabadem
Amberi
Anadolu Cember Dövücü
Ankut
Azman
Baştankara
Bagdat
Bango
Baska
Bayburt
Bayramlı
Buludi
Burmalı
Bursa
Çakçırlı
Çakal
Çiçi
Çorum
Dönek
Demkeş
Dervişaliler
Dolapçı
Domino
Fırfırlı
Göğsüak
Hünkari
İçağlı
İskenderun
İspir
İspir Bağdatı
İstanbullu
Kınıfırlı
Kızılbaş
Karakan
Karakuyruk
Karaperçemli
Keşpir
Kelebek
Ketme
Kumru
Mülakat
Müsevvet
Mısıri
Malatya
Mazoni
Meverdi
Nakışlı
Oryantal
Ödemiş
Posta
Sırtıkızıl
Safra
Selçuk
Takla
Taklambaç
Tavuskuyruk
Van Yüksek Uçucusu
Yaşmaklı
Yoz

 

Yeni mesaj ekle

Öndemli Duyuru : Sitemizde hayvan satışı yapılmamaktadır. Sitemiz Türkiye'nin en büyük hayvan ilanları sitesidir. Hayvanilanlari.com kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Hayvanilanlari.com bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
Satılık pomeranian Satılık pomeranian boo Satılık pomeranian yavrusu Satılık Köpek Satılık Kedi köpek sahiplendirme pug sahiplendirme