Hamster Barındırma

Uyarı!

Sizden sahiplendirme adı altında kargo ücreti dahil her ne sebeple olursa olsun ücret isteyen kişilere güvenmeyiniz! Oku...
Hamster Barındırma

Hamsterınıza bir barınak seçerken, hayvanınızın mutlu olabileceği bir tanesini seçme konusunu gözönünde bulundurun. Suriye cinsi hamsterlar kesinlikle yalnız yaşamak zorundalar. Yani bir barınakta ancak ve ancak bir tane hamster yaşayabilir. Küçük tür hamsterlar ise çift olarak yaşamayı tercih ederler. Erkek ve dişi hamsterları bir arada tutmayın zira kısa sürede aşırı çoğalacaklardır. 

Suriye cinsi hamsterinizi ya tel kafeste barındırabilirsiniz, veya çok büyük bir akvaryumu barınak olarak kullanabilirsiniz, ancak üst kısmı mutlaka hava alabileceği şekilde tel kafesle kaplı olmalıdır. Tabi süslü, özel geçitlere ve saklanma yerlerine sahip hamster kafesleri çok daha eğlenceli olacaktır, ancak bunların da maliyeti ve temizlik bakımının zorluğu unutulmamalıdır. eğer yeriniz müsait ise daha büyük bir kafes her zaman daha iyi olacaktır. Küçük cins hamster lar, fareler için de kullanılan kafesleri kullanabilirler.

Kafesi koyacağınız yer çok önemlidir. Bu yerde direkt gün ışığı gelmemeli, hava akımına maruz kalmamalıdır. Ayrıca, talaş, toz, pamuklu veya yünlü maddelerin bulunduğu bölgeden uzak tutulmalıdır. Hamster, ananas, peynir kırıntıları gibi maddelerden uzak tutulmalıdır. Bu tür maddelerin kokusu hayvana zarar verici özelliktedir. 

Hamsterlar çok hareketli ve spora yatkın hayvanlardır, bu nedenle kafesinde yürüyüş yapabileceği aparatların bulunmasına özen gösteriniz. Hamsterlar ayrıca saklanmayı ve kuytu yerlerde uyumayı çok severler, bu nedenle mutlaka saklanabilecekleri küçük kutular veya objeler bulundurunuz. Örneğin küçük bir saksı bu iş için çok uygun olacaktır. Gizli geçitlerden yürümek en eğlendikleri şeylerdir, bu amaçla evinizde bulunan karton veya mukavva paket atıklarını, kağıt havlu veya tuvalet kağıdı kartonunu kullanabilirsiniz, veya parası ile satın alabilrisiniz. Bunlara ilave olarak hamsterinizin keyfine çok düşkün olduğunu unutmayınız, ona vereceğiniz bir parça peçete veya kağıt havluyu güzelçe parçalayıp istifleyecektir.

 

Yeni mesaj ekle

Öndemli Duyuru : Sitemizde hayvan satışı yapılmamaktadır. Sitemiz Türkiye'nin en büyük hayvan ilanları sitesidir. Hayvanilanlari.com kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Hayvanilanlari.com bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
Satılık pomeranian Satılık pomeranian boo Satılık pomeranian yavrusu Satılık Köpek Satılık Kedi köpek sahiplendirme pug sahiplendirme