Hamster Genel Bakımı

Uyarı!

Sizden sahiplendirme adı altında kargo ücreti dahil her ne sebeple olursa olsun ücret isteyen kişilere güvenmeyiniz! Oku...
Hamster Genel Bakımı

Bakıcılık görevlerinizi unutmayınız! Kalmış yemek artıklarını temizlemeyi, su kabını temizlemeyi, varsa sızıntıları silmeyi ve kirlenmiş yatağını her gün temizlemeyi unutmayın. Her hafta yatağını değiştirmeyi ve tüm kafes zeminin sıcak sabunlu su ile temizlemeyi ihmal etmeyin. 

Hamsterinizin dişleri sürekli uzama eğilimindedir ve buna karşılık dişleri en iyi düzeyde tutabilmek için sürekli bir çiğneme işlemi yapması gerekir. Mutlaka çiğneme yapabileceği bir ağaç parçası veya dal parçasının bulunduğundan emin olunuz. Bu ağaç asla, kimyasal madde içermemeli, zarar verebilecek türde zehirli ağaçtan oluşmamalıdır. Bir parça köpek bisküvisi de bu amaçla kullanılabilir.

Hayvanınızın size alışık olması ve uyum sağlaması önemlidir. Bu amaçla besleme imkanları kullanılabilir. Öncelikle hamsterinizi elle besleyerek kendisini rahat hissetmesini sağlayınız daha sonra nazikçe elinize alarak size yakın hissetmesini sağlayabilirsiniz. İlk seferinde kısa süreli olarak elinize alınız, daha sonra elde tutma süresini uzatınız.

Elinize almaya başladıktan bir süre sonra, hamsterinizi kafes dışında da oynaması için bırakabilirsiniz. Kafes dışında bırakacağınız oda, her tarafı kapalı ve güvenli bir oda olmalı ve sizin denetiminizde gezinmesini sağlamalısınız. Odada elektrikli cihazların ve kabloların bulunmamasına dikkat ediniz, aksi taktirde kabloları kemirerek kendisine ve çevreye zarar varabilir.

Yeni mesaj ekle

Öndemli Duyuru : Sitemizde hayvan satışı yapılmamaktadır. Sitemiz Türkiye'nin en büyük hayvan ilanları sitesidir. Hayvanilanlari.com kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Hayvanilanlari.com bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
Satılık pomeranian Satılık pomeranian boo Satılık pomeranian yavrusu Satılık Köpek Satılık Kedi köpek sahiplendirme pug sahiplendirme