Hamsterlar Hakkında Genel Bilgi

Uyarı!

Sizden sahiplendirme adı altında kargo ücreti dahil her ne sebeple olursa olsun ücret isteyen kişilere güvenmeyiniz! Oku...
Hamsterlar Hakkında Genel Bilgi

Hamsterlar ilk olarak Suriye'de keşfedildiler, ancak dünyada birçok yerde doğal olarak yaşamaktadırlar. Bugün kullanılan hamster adı aslında Almanca'daki "hamstern" sözcüğünden gelmektedir. Sözcük toplamak anlamındadır ve tam da bu hayvanların sıkça yaptıkları şeydir. Zira hamsterlar buldukları tüm fazla yiyecekleri toplarlar. 

En çok bilinen türü bir Suriye hamsteri olan, ortalama 15 cm boyundaki golden hamster veya tedy bear hamsterlerdir. Bu suriye cinsi hamsterlar ortalama iki veya üç yıl yaşarlar. Daha küçük türleri olan Siberyan, Roborovsky’s Djungarian, ve Çin ırkı hamsterlar Suriye ırkına göre 5-7 cm daha kısa olurlar ve bu türlerin ortalama ömrü 1-2 yıl kadardır.

Bu hayvanlar çocuklar için mükemmel ev hayvanı gibi gözükse de, doğaları gereği gece yaşayan hayvanlar olduğundan, çocukların gündüz oynayacakları saatlerle uyumlu değillerdir. Eğer geceleri kalkıyorsanız ve hamsterların eşelenme, kazma ve tekerlek yuvarlamalarından da rahatsız olmuyorsanız, bu tür size uygun bir ev hayvanı olabilir.

Küçük yapılarından dolayı, hamsterlar altı yaşından küçük çocuklar için uygun bir ev hayvanı değildir. Bu yaştan büyük çocuklar ise ebeveyn kontrolünde bu hayvanın bakımını yapabilirler.

 

Yeni mesaj ekle

Öndemli Duyuru : Sitemizde hayvan satışı yapılmamaktadır. Sitemiz Türkiye'nin en büyük hayvan ilanları sitesidir. Hayvanilanlari.com kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Hayvanilanlari.com bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
Satılık pomeranian Satılık pomeranian boo Satılık pomeranian yavrusu Satılık Köpek Satılık Kedi köpek sahiplendirme pug sahiplendirme