Soğuk Su Balıkları

Uyarı!

Sizden sahiplendirme adı altında kargo ücreti dahil her ne sebeple olursa olsun ücret isteyen kişilere güvenmeyiniz! Oku...
Soğuk Su Balıkları

Bakımlarının kolay olması nedeniyle, yeni başlayanlar için soğuk su balıkları önerilen türlerdir. Tropikal balık türlerinde olduğu gibi, akvaryumunuzu ısıtmak gibi bir kaygınız olmayacak ancak yine de suyun kaliteli olması için iyi bir filtre sisteminizin olması gerekecektir.

En popüler soğuk su balığı türü açık ara japon balığıdır. Bu türün 100 den fazla alt türü olduğunu biliyor muydunuz? Aşağıda belli başlı türlerini bulabilirsiniz.

Genel japonbalığı : Bu dayanıklı turuncu-kırmızı balıklar, iyi bakıldıkları taktirde 20 cm ye kadar büyüyebilir ve 10-20 yıl yaşayabilirler.   

Kornet japonbalığı : Bu tür daha küçük bir yapıdadır ve kuyruğu daha uzundur.

Shubunkin japonbalığı  : Bu tür kornet türüne benzer ayrıca abartılı renkli benekleri, maviden kahverengiye, siyaha ve turuncuya kadar ton ton değişir.

Fantail Japonbalığı : Bu japon balığı yuvarlak bir vücut yapısına sahiptir ve iki kuyruk yüzgeci vardır.

Tül Kuyruk Japonbalığı : Bu olağanüstü güzel balık, uzun ve renk geçişi olan kuyruk yüzgecine sahiptir.

Balon Gözlü Japonbalığı (Bubble Eye) : Bu ilginç türün gözlerinin altında iki büyük su kesesi vardır.

Unutmayınız ki nadir rastlanan egzotik tür balıklar, özel koşullar ve bakımlar gerektirir. İlgilendiğiniz tür ile ilgili en iyi bilgiyi benzer türde bir balık yetiştirenlerin deneyiminden edinebilirsiniz.

Soğuk su balığı olarak diğer bir alternatif ise tabandaki besinlerle yaşayan bronz veya kahverengi çopra balığıdır. Bu türler 7 ile 10 cm arası uzunluklardadır. Bu balık akvaryoma ilk yerleştirildiğinde uzun süre saklanacak ve uzun süre sonra sürekli ortalarda gezecektir.

Buenos Aires tetralar ve bloodfin tetralar da soğuk suda yaşabilen balık türleridir. Eğer akvaruma bitki de yerleştirmeyi düşünüyorsanız unutmayınız ki Buenos Aires tetralar bu bitkileri yiyecektir. İnci zebraları ve dev zebralar da soğuk suda yaşayabilirler, ancak unutmamak gereken bu balıkların hızlı yüzmeleri nedeniyle daha büyük akvaryum ihtiyaçları olduğudur. 

 

Yeni mesaj ekle

Öndemli Duyuru : Sitemizde hayvan satışı yapılmamaktadır. Sitemiz Türkiye'nin en büyük hayvan ilanları sitesidir. Hayvanilanlari.com kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, Hayvanilanlari.com bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
Satılık pomeranian Satılık pomeranian boo Satılık pomeranian yavrusu Satılık Köpek Satılık Kedi köpek sahiplendirme pug sahiplendirme