Pomeranian Boo Vitrin
Erkek / 5 Aylık
Erkek / 4 Aylık
4.5 AYLIK ERKEK POMERANIAN YAVRU

4.5 AYLIK ERKEK POMERANIAN YAVRU

6,000.00 TL
Pomeranian Boo, Yaş: 4 Aylık - Cinsiyet: Erkek
5 AYLIK ERKEK POMERANIAN YAVRU

5 AYLIK ERKEK POMERANIAN YAVRU

5,500.00 TL
Pomeranian Boo, Yaş: 5 Aylık - Cinsiyet: Erkek
Sende Ücretsiz İlan Ver
Satılık Pomeranian Boo Yavru Fiyatları, Ücretsiz Sahiplendirme İlanları Hakkında

Pomeranian

Pomeranian, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler köpek ırkları arasındadır. Sevimli yüzlerinin yanı sıra, dışarıdayken kolayca size eşlik edebilecekleri çok küçük köpeklerdir.

Pomeranian cinsi arkadaşlık ister ve son derece zekidirler. Böylece nereye giderseniz gidin sizinle birlikte harika bir arkadaş edinmenizi sağlar. Ayrıca, bir daire gibi küçük bir yaşam alanınız varsa veya oda arkadaşlarınızla bir alanı paylaşıyorsanız, Pomeranian harika bir seçenek çünkü çok büyük bir yer ihtiyacı yoktur. Ayrıca, birçok kişi bu cinsi dünyanın en sevimli köpeği olarak görüyor.

Ancak, muhtemelen bu küçük arkadaşı ünlüler ile görmeye alışkın olduğumuzdan, “Pomeranian köpeklerinin fiyatı ne kadar?” diye merak ediyor olabilirsiniz. Bu yazıda, satılık Pomeranian boo fiyatına dahil olan tüm ayrıntıları sizlere aktaracağız.

Pomeranian Boo Kökeni

Pomeranian Boo ırkının kökeni ismini aldığı Pomeranya bölgesine dayanıyor. Pomeranya’daki Prusya bölgesinde kızak köpeklerinden geliştirilen bu ırk ilk ortaya çıktığı zamandan itibaren insanların ilgisini çekmeyi başarmış. Pomeranian’ların ataları yaklaşık 15 kilo ağırlığındaymış ve ünlü besteci Mozart, Fransa İmparatoriçesi Marie Antionette gibi birçok ünlü isim hayatlarını bu sevimli Spitz köpekler ile paylaşmış. 1700’lerde ortaya çıkan ırk İngiltere kraliçesi Victoria sayesinde İngiltere’de de tanımış ve böylece tüm dünyaya yayılma süreci de başlamış.

Pomeranian Boo Özellikleri

Pomeranian Boo Spitz köpek grubuna dahil olduğunu belirtmiştik, bir Spitz olan ırkın fiziksel özellikleri de doğal gene Spitz özellikleri ile benzerlik taşıyor. Oyuncak köpek olarak bilinen küçük boyutlu bir köpek olan Pomeranian Boo’ların yükseklikleri erkeklerde ve dişilerde 18-30 santim arasındayken ağırlıklarıysa 1-3 kilo arasında değişiyor. Uzun ve yumuşak tüyleri olan ırkın tüy rengi ise krem, siyah, beyaz, turuncu, kahverengi ya da kızıl olabiliyor. Genellikle bu renklerden birine sahip olan Pomeranian’larda çok nadir de olda iki renkli tüyleri olanlar da görülebiliyor. Kulakları dik ve sivri olan ırkın kuyrukları ise tüylü ve sırtlarına doğru kıvrıktır. Bu iki fiziksel özellik Pomeranian görünüşünün en tipik parçalarıdır.

Pomeranian ortalama yaşam süresi 13-16 sene arasında değişir, doğru ve iyi bakılan Pomeranianlar 16 yıldan daha uzun da yaşayabilirler, bu sebeple bu ırka yavruluk döneminden başlayarak özenli şekilde bakmak uzun ve sağlıklı bir ömür yaşamaları için en önemli koşuldur.

Pomeranian Boo Nasıl Bir Köpektir?

Bu mimik köpekler kalabalık köpekli evlerde yaşamaya uygun değildir zira Pomeranian’lar diğer köpeklerle anlaşma konusunda sıkıntılar yaşayabilirler. Ancak aynı durum diğer hayvanlarla anlaşma konusunda değişsebilir ve başka petlerle uyum sağlayabilirler. Yine de bir Pomeranian için en ideal yaşam ortamı tek pet olduğu ailelerdir. Bu ırka mensup köpekler arasında özellikle kedilerle çok iyi dostluklar kuranlarla karşılaşılır ancak bu her Pomeranian kedilerle iyi anlaşacak anlamına da gelmiyor elbette.

Bu ırkta saldırganlık sorunu ile yok denecek kadar az karşılaşılır. Elbette travmatik geçmişi olan Pomeranianlar da saldırganlık ile karşılaşılma olasılığı diğerlerine kıyasla çok daha fazladır. Ayrıca ani acı durumlarında ortaya çıkabilecek saldırganlıklara da bir sorun gözü ile bakmamak gerekir.

Pomeranianlar havlamaya eğilimli köpekler olsalar da yavruluktan itibaren verilecek eğitimle gereksiz havlama sorunu engellenebilir. Her Pomeranian çok havlama eğiliminde değildir, zaten bir ev köpeği olan boo'nun havlaması genel olarak makul düzeydedir.

Bu minik ve sevimli köpekler aile köpeği tanımını sonuna kadar hak eden dört ayaklı dostlardır.  Özellikle Çocuksuz aileler için mükemmel bir dost olan bu köpekler çocuklarla da anlaşabilir ancak bazıları çocuklarla anlaşma konusunda isteksiz olabilir Bu sebeple çocuklu ailelerin yavru Pomeranian alması ve yavrunun çocuk ile birlikte büyümesi bu gibi sorunları önlemek için en makul yoldur.

Eğer hayalinizde oyuncu bir köpek varsa bir Pomeranian sizi kesinlikle mest edecektir çünkü bu minik köpekler hem çok enerjik hem de çok oyuncudur.  Sahibi ile oynamaktan asla sıkılmayan Pomeranianlar bazen diğer hayvanlarla oynamaktan da keyif duyabilirler.

Pomeranian Bakımı

Pomeranian bakımının en önemli unsurlarından biri tabi ki tüy bakımıdır. Çok tüylü bir köpek ırkıdır ve diğer birçok ırkla kıyaslandığında çok tüy döktüğü söylenebilir. Bu nedenle birkaç kez uygun tarak ya da fırça ile düzenli yaramak hem tüy sağlığı için hem de etrafa dökülen tüy miktarını azaltmak için kesinlikle vazgeçilmezdir.

Bu köpeklerin çoğu yemek seçerler, bu nedenle bir sahiplenildiğinde onu asla ucuz ve kalitesiz mamalarla beslememeniz gerekir zira bu durum mama yememesine neden olabileceği gibi sağlık sorunları yaşamasına da zemin hazırlayabilir. Beslenmesinde yaşına ve varsa özel sağlık koşullarına, örneğin kısırlaştırılmış ise, cilt hassasiyeti yaşıyorsa gibi durumlara uygun kaliteli mamalar kullanmak en doğrusudur.

Enerjik olan bu ırkın düzenli dolaştırılması ve egzersiz yaptırılması da çok önemlidir. Yeterli düzeyde enerji harcayamayan Pomeranian sıkılabilir, mutsuz olabilir. Ayrıca egzersiz tüm köpeklerde olduğu gibi bu ırkta da sağlıklı kalmanın ilk koşuludur. Düzenli egzersiz yaptırılması bu ırkın kalp, damar, diyabet gibi hastalıklardan korunması için çok önemlidir.

Eğer bir Pomeranian Boo sahiplenmeyi düşünüyorsanız bu tatlı dostların 16 yıl hatta daha uzun yaşayabileceğini, düzenli egzersize, kaliteli mamalara ve hayat boyu sevgiye ihtiyacı olacağını unutmamalısınız. Tüm bu koşulları karşıladıktan sonra hayatınızda edinebileceğiniz en sadık dostunuz Pomeranian olacaktır.

Pomeranian Ne Zaman Alınır?

Pomeranian yavrularını satmanın ilk zamanı, altı ila sekiz haftalıkken, çoğu yavru birisinin evine geçmeye hazır olduğu zamandır. Bu, bir Boo dokuz haftalık veya daha büyük bir yaşına ulaştığı zaman, bu “yaşlı” köpeklerin bir aileye mükemmel katkılar sağlamasına rağmen, ücretinin düştüğü anlamına gelir.

Ancak, insanlar genellikle iki aylıktan daha yaşlı olmayan bir köpek yavrusu istedikleri için, yetiştiriciler bu yaşı geçtikten sonra fiyatı düşürürler, böylece çok az sayıda insan ilgilendiğinde dört aylık yaşına yaklaşmadan önce köpeği satmayı deneyebilirler. 

Mevsimler ayrıca bir Pomeranian için ödeyeceğiniz para miktarını da etkiler. Kış aylarında köpeklere olan talep azalmaktadır, çünkü dışarısı soğuk olduğu zaman eğitim zorlaşmaktadır, bu nedenle yetiştiriciler bu sırada Pomeranian ücretlerini düşürürler.

Pomeranian boo fiyatları dönemsel aylarda etkili rol oynayabilmektedir. İlkbaharda, insanlar bir köpek satın almak istediklerinde, hava yeniden güzelleştiği için talep artar ve ücreti de artar. Tüm faktörler göz önüne alındığında, köpek yavruları  5.000 dolara kadar mal olabilir, ancak genellikle yaklaşık 1250 dolara mal olmaktadır. Pomeranian fiyat hakkında daha fazla bilgi için sitemizi takip edebilirsiniz.

Kaliteli Pomeranian Nasıl Anlaşılır?

Pomeranian ırkı tek tip değildir, kendi aralarında da kalite-kalite değişkenlik göstermektedir.

Bunlar başlıca:

 • Tüy Yapısı: Tüyün tuşesi (dokusu) tüyün sıklığı, kaç aylıksa tüyün uzunluğu veya kısalığı,

 • Burun Yapısı: Burunun küt ve yayvan olması,

 • Kulak Yapısı: Kulak ne kadar oval ise kafadan bağımsız durmuyor hatta belli olmuyorsa,

 • Gözleri: Gözün büyük ve tam yuvarlak ise,

 • Bacak Paça Kalınlığı: Kalçası ne kadar kalın ise

Kaliteli bir köpeğin göstergesidir. 

Pomeranian Boo Fiyatları

2019 yılı itibarı ile ortalama pomeranian boo fiyatları 700$ ile 5300$ aralığında satışa sunulmaktadır. Ücretler T.C.M.B döviz kurlarına göre değişkenlik göstermekle birlikte Türk Lirası olarak 4000 TL ve 30.000 TL aralığında ilanlar olduğunu söyleyebiliriz.

Fiyat aralığının fazla olmasının başlıca nedenleri ise çeşitli faktörler ile sıralayacak olursak;

 • Köpeğin safkanlık durumu,

 • Genel sağlık durumu,

 • Annesinin sağlık, zeka ve safkanlığı,

 • Köpeğin yaşı,

 • Eğitimleri,

 • Yetiştiricinin güvenirliği,

Gibi başlıca etkenler satın almak istediğim Pomeranian boo yavrusunu ücretini belirlemektedir.

Diğer safkan köpekler gibi, ırk türüne uygun ve bu yavrulardan birinden beklenen zeka ve fiziksel sağlığa sahip bir Pomeranian istersiniz. Bildiğiniz gibi, satın almak istediğiniz Pomeranian ne kadar küçükse, ücreti de o kadar yüksek olur.

Satılık Pomeranian Boo

Hayvanilanlari.com güvencesi ile seçkin, kaliteli ve en önemlisi ailenizin ve sizin can dostunuza en uygun fiyatlar ile yaşantınızı pozitif yönde şekillendirecek satılık boo köpeğine sahip olabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumlar
Aslı Kızılırmak6 saat önce
Öncelikle merhaba ben ücretsiz yada çok Uygun fiyata pomerian Boo cinsi dişi Yavru köpek arıyorum.irtibat no 05318113234
GULSEREN ergen1 gün önce
Bomg köylerinden ucretsiz torunum için almak istiyorum ilgilenirseniz sevinirim saygilar
YUSUF UZEL4 gün önce
ÜCRETSİZ POMERANİAN BOO OĞLUM İÇİN SAHİPLENMEK İSTİYORUM 0544 315 82 83 UYGUN FİYAT OLABİLİR
Aslı Kızılırmak5 gün önce
Öncelikle merhaba ben ücretsiz olarak dişi yavru yada yetişkin pomerian boo cinsi köpek arıyorum lütfen mesajımı ve bu isteğimi es geçmeyin inşallah en kısa zamanda bu ricama istegime karşılık verirsiniz...ben pomerian boo büyümeyen cins hastasıyım şimdiden ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim ????
Gökalp22 gün önce
1-3 yaş arası erkek kısırlaşmamış boo sahiplenmek istiyorum. Bir diğer köpeğim daha var o da boo onunla birlikte yaşaması için.
Yusuf uzel1 ay önce
Ücretsiz boo sahiplenmek istiyorum eskişehir sahiplendirmek isteryen varmı mail atarsa sevinirim
Kemal yılmaz1 ay önce
Pomeranian boo yavru ucretsiz sahiplenmek istiyorum Yavrularına sıcak bir yuva arayanlar iletişime geçsin
Deniz Yüce2 ay önce
Erkek, yavru ve ücretsiz. Yavrusuna yuva arayan varsa iletişime geçsin.
Arzu karakaş2 ay önce
Bende sahiplenmek istiyorum
Burak emgin2 ay önce
Ben sahiplenmek istiyorum banada yardımcı olabilecek birileri var mı ama fiyatlar yüksek maddi imkanım yok öğrenciyim sizden zamanında ogrenci olmadınız mi öyle düşünün bi